Oğuşlar Grup Bosch Car Service Ümraniye

DSG ŞANZIMAN NEDİR…

DSG şanzıman ,Volkswagen firmasının 2003 yılında otomotiv endüstrisine kazandırdığı ileri düzey bir teknolojidir. Sektörde bu şanzıman tipini ilk üreten ve en çok modelde uygulayan VOLKSWAGEN markası olduğu için sektörde DSG şanzıman herkes tarafından bilinmektedir.

Bu şanzıman tipi vites geçişlerindeki konfor ve yakıt ekonomisindeki tasarruf bakımından diğer otomatik şanzımanlara göre avantajları fazladır.

Bu avantajlar sebebiyle diğer otomobil üreticileri de son yıllarda ürettikleri araçlarda farklı isimler altında bu teknolojiyi kullanmaktadır.

Bu teknolojiyi ifade etmek için FORD POWERSHİFT, RENAULT EDC VE FİAT DCT isimleri de kullanılmaktadır. Diğer araç üreticileri de ürettikleri araçlara bunlara benzer isimler vermektedir.

DSG HAKKINDAKİ BİLGİLERİMİZİ İKİ BÖLÜMDE İFADE EDELİM

1-DSG şanzıman iki dişli grubuna sahiptir, yani iki tip kavrama bulunmaktadır. 6 ileri vites olan şanzımanlar yağlı kavramaya ,7 ileri vites olan şanzımanlar kuru kavramaya sahiptir. Birinci dişli grubu tek sayılı vitesleri kontrol ederken, ikinci dişli grubu çift sayılı vitesleri kontrol eder. Daha kolay ifade etmek gerekirse DSG iki şanzımanın bir arada tek bir gövdede iç içe getirilip birleştirilmesi ile oluşturulan bir şanzıman tipidir.

2- DSG şanzımanı üç ana parçadan oluşmaktadır. Birincisi; dişli grubunun olduğu ana gövdedir. Sıklıkla olmasa da dişli grubu da arıza yapabilmektedir. Şanzıman sökülüp incelenmek üzere dağıtıldığında sorun tespit edilir. Genellikle tespit edilen sorunların onarımı yapılabilmektedir , şanzımanı komple değiştirmeye gerek yoktur. İkincisi; vites ayırma mekanizması olan kavrama grubudur. Arıza durumunda kavrama sistemi yenilenir vites adaptasyonu yapıldıktan sonra araç kullanıma hazır hale gelir. Üçüncüsü; Mekatronik ünitesidir ve en çok arıza bu parçada meydana gelmektedir. Elektronik ve hidrolik parçaların bir araya getirilmesiyle oluşan Mekatronik ; kart arızası , hidrolik gövde arızası , selenoid valf arızası verebilmektedir. Bu arıza ve oluşabilecek diğer arıza türlerinin hepsi tarafımızdan servislerimizde onarılabilmektedir.

OĞUŞLAR OTOMOTİV BOSCH CAR SERVİCE , girifit bir yapıya sahip DSG şanzımanların her türlü arızasını yapabilecek ileri düzeyde bilgiye , tecrübeye ve ekipmanlara sahiptir.

OĞUŞLAR OTOMOTİV BOSCH CAR SERVİCE bünyesinde çalışan personelini sürekli olarak , düzenli periyotlarda DSG şanzımanın VOLKSWAGEN ile beraber sistem geliştiricisi olan Alman LUK markasından eğitim aldırmaktadır.

DSG şanzıman ile ilgili her türlü soru ve problemleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Keyifli sürüşler...

DSG :(İngilizce açılımı: Direct Shift Gearbox)

Öğrenmek istediğiniz başka bir şey var mı?

Olabilecek sorularınıza cevap vermekten memnuniyet duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin: info@oguslargroupboschservice.com

Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Oğuşlar Grup Bosch Car Service Ümraniye

Uzman kadrosu ve son teknoloji ekipmanları ile her marka araca servis hizmeti vermektedir. Müşterilerimize en doğru servis hizmeti sunan firmamız hiçbir zaman kalitesinden ödün vermemiştir.

Dünyanın lider otomotiv tedarikçisi Bosch'tan gelen uzman bilgi birikimi ve en yeni teknolojiler konusunda güncel bilgilere sahip eğitimli, uzman personelimiz ile her marka araca bakım ve onarım hizmeti sunmaktayız.

Oğuşlar Grup Bosch Car Service Ümraniye'de, en yeni test cihazları ve dijital bilgi sistemleri kullanılır. Bu sayede uzmanlarımız profesyonel bir iş çıkarır ve aracınız zamanında teslim edilir. Uzun yılların tecrübesini müşterilerimizle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

E-Bülten

Öğrenmek istediğiniz başka bir şey var mı?

Sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Bize bu e-posta adresinden ulaşabilirsiniz: oguslar@boschservice.com.tr.